Unikatowa Biżuteria z Żywicy

Unikatowa biżuteria z żywicy

Będąc w sklepie lub w zakładzie jubilerskim, najczęściej można spotkać się ze złotą oraz srebrną biżuterią. Nierzadko jest ona wzbogacona mniej lub bardziej szlachetnymi kamieniami. Biżuteria tego typu to klasyka, która zawsze będzie w modzie i nada się zarówno dla młodszych, jak i starszych osób. Jednak obecne trendy wskazują, że warto wyjść poza schematy i pokazać, że chcemy się wyróżniać i być oryginalni. Ludzie poszukują nowych rzeczy, które są niespotykane u innych. Dlatego coraz więcej twórców decyduje się na tworzenie unikalnych przedmiotów, które będą spersonalizowane pod przyszłego właściciela. Przykładem popularnych rękodzielniczych wyrobów jest biżuteria z żywicy, charakteryzująca się ogromną starannością wykonania i wytrzymałością. To od klienta zależy, jaki będzie finalny wygląd zamówionego przez niego wyrobu. Żywica to materiał, który będzie świetnie wyglądał w połączeniu nie tylko z metalami, ale też drewnem lub sznurkiem. Dodatkowo można w niej zatopić wszystko, co przyjdzie nam do głowy i zmieści się w specjalnej formie. Jeden materiał, a tyle możliwości!

Naszyjnik z żywicy

Jakie rodzaje biżuterii można stworzyć z żywicy?

Jak zostało już wyżej wspomniane - żywica to idealny przykład materiału, który można połączyć niemal ze wszystkim. Światowi producenci doceniają małych twórców i chętnie tworzą elementy, które pomogą im w wykonywaniu swojej pracy. Jednymi z nich są specjalne formy do kształtowania płynnej żywicy. Dzięki nim możliwe jest stworzenie wielu oryginalnych przedmiotów, takich jak biżuteria. Posiadając odpowiednio ukształtowane formy, można wykonać z żywicy szereg elementów biżuterii. Mogą to być wiszące kolczyki, małe kolczyki przy uchu, wisiorek do łańcuszka lub pierścionki z żywicy. Te ostatnie są bardzo popularne ze względu na swój unikatowy wygląd i możliwość podziwiania ich przez cały czas noszenia. Nasze dłonie to nierzadko jedne z pierwszych elementów, na które zwracają uwagę rozmówcy. Pierścionek z żywicy to dowód na to, że chcemy żyć w zgodzie z naturą i doceniamy jej piękno. Często się zdarza, że noszona przez nas biżuteria odzwierciedla nasz charakter, dlatego warto postawić na taką, która w pełni nas wyraża. Co powiesz na pierścionki z żywicy i drewna, które dodatkowo mogą posiadać w sobie zatopione listki Twoich ukochanych kwiatów? To świetny sposób na sprawienie sobie lub komuś bliskiemu prezentu od serca. 

Naszyjniki z żywicy epoksydowej

Dlaczego warto kupić biżuterię z żywicy?

Biżuteria z żywicy to przede wszystkim gwarancja oryginalności i niepowtarzalności wyrobu. Ciężko znaleźć w przyrodzie dwa identyczne płatki kwiatów lub liście, które zatapiamy w żywicy. Żywicę możemy modyfikować na wiele sposób tak, aby wyróżniała się nie tylko dodatkami, ale też kolorem lub kształtem. Kolczyki lub pierścionki z żywicy to idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która jest miłośniczką rękodzieła lub natury. Taki prezent to okazja do pokazania tego, że dobrze kogoś znamy i doceniamy jego obecność. Biżuteria z żywicy jest bardzo trwała, dzięki czemu posłuży jego posiadaczom przez długie lata. Może stanowić sentymentalną pamiątkę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Wielbiciele nietuzinkowej biżuterii wiedzą, w jaki sposób ją nosić. W połączeniu z odpowiednio dobranymi ubraniami można stworzyć niebanalną stylizację, która z pewnością zwróci uwagę każdego. Dzisiejsze koncerny biżuteryjne są coraz częściej nastawione na ilość, a nie jakość. Dlatego tak ważne jest wspieranie lokalnych twórców, którzy wkładają w swoje wyroby całe serce. Jeśli planujesz przeznaczyć pieniądze na nowe kolczyki lub wisiorek, to obierz za cel jakąś małą manufakturę, która wykona je dla Ciebie z pełną starannością i według Twojego projektu.